6 míst
Hraničky

Hraničky

Tohle jméno patřilo až do poloviny 20. století překrásně položené horské osadě Grenzdorf, ležící přímo na hranici s nynějším Polskem. V současnosti pouze kouzelné horské louky, osada Hraničky byla totiž po 2. sv. válce zcela hanebně zničena našim vojskem. V současnosti 1 zachovalý dům, 2 rybníč ... (více)

Boží Hora

Boží Hora

525m - výrazná kupovitá „ostrovní“ hora, nejvyšší bod celé Žulovské pahorkatiny. Se sousedním Borovým vrchem vytváří Boží hora tzv. "dvojhlavý vrch". Dominanta obce Žulová, již z dálky dobře rozpoznatelná díky věžičce kamenného kostela z r. 1856, který stojí na samotném vrcholu. V minulosti oblí ... (více)

Zlatorudné mlýny

Zlatorudné mlýny

Hornický skanzen - se Zlatorudnými mlýny u Zlatých Hor Při cestě ze Zlatých Hor do Ondřejovic, leží malebné Údolí Ztracených štol. Říčka Olešnice zde opouští úzce zaříznutý úsek údolí a po miliony let ukládá zlato do náplavů. Zdejší rýžoviště byla těžena povrchově i hlubinně, tzv. měkkým dol ... (více)

Lesní bar

Lesní bar

Na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor vznikl Lesní bar. Slouží k občerstvení a odpočinku turistů, kolařů nebo jen všem, kdo si vyrazí na procházku. Dřevěné posezení, ohniště, gril, udírna a chlazené cenově dostupné alko i nealko nápoje lákají k posezení v krásné přírodě. My jsme s pejskem vyrazi ... (více)

Vřesová studánka

Vřesová studánka

Vřesová studánka je pramen na jižním úbočí Červené hory na hlavním hřebenu Jeseníků ve výšce 1290 m n.m. Z tohoto velmi zajímavého místa jsou překrásné výhledy na severně se rozkládající Keprník a na blízký vrchol Vozky a na Spálený vrch. Pověst spojená se st ... (více)

Balneopark

Balneopark

V lesoparku nad areálem Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku byl v posledních dvou letech vybudován areál s vodními procedurami, který nese název Balneopark. Tento balneopark je v dnešní době světové unikum. Jedná se o síť potůčků, jezírek, vodopádků či brouzdališť, ve ... (více)

 6 míst