10 míst
Muzeum Skorošice

Muzeum Skorošice

Srdečně Vás zveme na prohlídku galerie poblíž nádherných Nýznerovských vodopádů Stálá expozice, vytvořená v rámci projektu „Poznejme společně tradice a přírodu česko-polského příhraničí“ Vám představí malebné obce Skorošice a Skoroszyce tak, jak je ještě neznáte. K vidění jsou unikátní ex ... (více)

Zlatý důl ve Złotém Stoku

Zlatý důl ve Złotém Stoku

Návštěva dolu Obsahuje prohlídku s průvodcem Štoly Gertruda s tajemnou Chodbou Smrti, Černé štoly s jediným v Polsku podzemním vodopádem, Muzea Minerálů a mincovny Návštěva „Štoly Gertruda“ Setkání s gnómem ve Chodbě Smrti Jediný v Polsku podzemní vodopád Jízda „Oran ... (více)

Pivovarské muzeum Hanušovice

Pivovarské muzeum Hanušovice

Zřízení muzea inicioval a realizoval pivovar Holba s cílem přiblížit tradici českého pivovarnictví veřejnosti. Jedná se o významnou investici do mikroregionu Hanušovicko v souvislosti se zvýšením jeho atraktivity a současně podpory návštěvnosti. Budova muzea volně navazuje na areál ... (více)

Městské muzeum Javorník

Městské muzeum Javorník

V podhůří Rychlebských hor najdeme městské muzeum Javorník (  30km od Jeseníku ). Stálá expozice minerálů, Karla Ditterse z Dittersdorfu a historie obce od pravěku po současnost. Jsou zde vystaveny předměty od nejstarších dějin na Javornicku až po ty, které se používaly docela nedá ... (více)

Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum ve Zlatých horách sídlí v historické budově, která byla postavena v roce 1698 rodinou Netwingů ve slohu holandského baroka a byla tak první poštovní budovou ve Slezsku. V této poštovní budově přenocovalo i několik vyznaných osobností, z nejvýznamnější byl císař Josef II, což do ... (více)

Auto moto veterán klub Česká Ves

Auto moto veterán klub Česká Ves

Auto moto veterán klub Česká Ves v AČR byl založen 6. 11. 1998. Klub založilo 14 nadšenců. Vznik klubu inicioval sběratel historických motocyklů Jiří Hauerland. Jedním ze stěžejních cílů Auto moto veterán klubu Česká Ves bylo vybudování muzea historických motocyklů, což ... (více)

Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze se nachází v Priessnitzově rodném domě. Expozice je věnována jak Vincenzi Priessnitzovi tak následnému rozvoji lázeňství v oblasti Jeseníku. Provozní doba: út - pá 12:30 - 17:00 so - ne 10:00 - 12:00 a 12.30 - 17.00 Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti 10,- Kč   ... (více)

Vlastivědné muzeum Jesenicka (Vodní tvrz)

Vlastivědné muzeum Jesenicka (Vodní tvrz)

Historie muzea K založení městského muzea v Jeseníku (dříve Frývaldov) došlo v období mohutné vlny zvýšeného zájmu o regionální vlastivědu na přelomu 19. a 20. století. Podnětem pro zřízení muzea ve Frývaldově se stala výstava „Starý Frývaldov a jeho okolí“(Alt-Freiwaldau und Umgebung), kter ... (více)

Regionální Muzeum v Bruntále

Regionální Muzeum v Bruntále

Muzeum v Bruntále je příspěvková organizace Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, slučující poslání regionálního muzea a správy památkových objektů. Jako regionální muzeum shromažďuje, zpracovává, uchovává, ochraňuje a prezentuje hmotné kulturní i přírodní dědictví ve sběrné oblasti Hrubého a Ní ... (více)

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Velké Losiny ležící severně od města Šumperka v malebném údolí řeky Desné jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou a zajímavou historií, staletou lázeňskou tradicí, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela pr ... (více)

 10 míst