4 místa
Vyhlídka na Medvědí hoře

Vyhlídka na Medvědí hoře

Medvědí hora, která je vlastně severní rozsochou Mravenečníku je dobře rozeznatelná soustavou skalních hřbetů spadajících prudce až k toku Borového potoka. Dalším rozpoznávacím prvkem jsou tři větrné elektrárny na temeni hory již vedle asfaltky k Dlouhým Stráním. Stačí jen zahnout k elektrárnám a po ... (více)

Smrk

Smrk

Smrk - 1125m - velice rozložitý a plochý vrchol, nejvyšší z celých Rychlebských hor. Smrk ležící mezi vrcholem Brousek (1115m) a Klínovým vrchem (928m). Vrcholová partie tohoto krásného vrcholu je vlastně jakési rozsáhlé, vysoko položené plateau, které lze rozdělit na několik část ... (více)

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Vodní nádrže Dlouhé stráně disponuje nádržemi s výškovým rozdílem 510,7m. Horní nádrž se nachází na vrcholu hory Dlouhé stráně v nadmořské výěce 1350 m a má provozní objem 2 580 000 m³ (celkový objem 2 719 750 m³) a zabírá plochu 15,4 ha, s největší hloubkou 26 m. Dolní nádržleží ... (více)

Šerák - Chata Jiřího

Šerák - Chata Jiřího

Chata Jiřího na Šeráku se nachází na úpatí hřebene Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 1351 m n.m.. Šerák je přirozenou turistickou stezkou k pěším túrám na Vozku, Keprník a pro ty zdatnější i na Praděd. Chata se po celkové rekonstrukci  pyšní 2-3 lůžkovými pokoji, restaurací a moder ... (více)

 4 místa