Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 29 míst
Hraničky

Hraničky

Tohle jméno patřilo až do poloviny 20. století překrásně položené horské osadě Grenzdorf, ležící přímo na hranici s nynějším Polskem. V současnosti pouze kouzelné horské louky, osada Hraničky byla totiž po 2. sv. válce zcela hanebně zničena našim vojskem. V současnosti 1 zachovalý dům, 2 rybníč ... (více)

Boží Hora

Boží Hora

525m - výrazná kupovitá „ostrovní“ hora, nejvyšší bod celé Žulovské pahorkatiny. Se sousedním Borovým vrchem vytváří Boží hora tzv. "dvojhlavý vrch". Dominanta obce Žulová, již z dálky dobře rozpoznatelná díky věžičce kamenného kostela z r. 1856, který stojí na samotném vrcholu. V minulosti oblí ... (více)

Vřesová studánka

Vřesová studánka

Vřesová studánka je pramen na jižním úbočí Červené hory na hlavním hřebenu Jeseníků ve výšce 1290 m n.m. Z tohoto velmi zajímavého místa jsou překrásné výhledy na severně se rozkládající Keprník a na blízký vrchol Vozky a na Spálený vrch. Pověst spojená se st ... (více)

Heřmanovická jeskyně

Heřmanovická jeskyně

Jeskyně je jižním směrem od obce Heřmanovice a nachází u východního okraje chráněné krajinné oblasti Jeseníky, severním směrem od města Vrbna pod Pradědem a v údolí tvořeném říčkou Opavice. Obec Heřmanovice je vyhledávaným rekreačním střediskem pod východními vrch ... (více)

Smrk

Smrk

Smrk - 1125m - velice rozložitý a plochý vrchol, nejvyšší z celých Rychlebských hor. Smrk ležící mezi vrcholem Brousek (1115m) a Klínovým vrchem (928m). Vrcholová partie tohoto krásného vrcholu je vlastně jakési rozsáhlé, vysoko položené plateau, které lze rozdělit na několik část ... (více)

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Vodní nádrže Dlouhé stráně disponuje nádržemi s výškovým rozdílem 510,7m. Horní nádrž se nachází na vrcholu hory Dlouhé stráně v nadmořské výěce 1350 m a má provozní objem 2 580 000 m³ (celkový objem 2 719 750 m³) a zabírá plochu 15,4 ha, s největší hloubkou 26 m. Dolní nádržleží ... (více)

Muzeum Skorošice

Muzeum Skorošice

Srdečně Vás zveme na prohlídku galerie poblíž nádherných Nýznerovských vodopádů Stálá expozice, vytvořená v rámci projektu „Poznejme společně tradice a přírodu česko-polského příhraničí“ Vám představí malebné obce Skorošice a Skoroszyce tak, jak je ještě neznáte. K vidění jsou unikátní ex ... (více)

Regionální Muzeum v Bruntále

Regionální Muzeum v Bruntále

Muzeum v Bruntále je příspěvková organizace Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, slučující poslání regionálního muzea a správy památkových objektů. Jako regionální muzeum shromažďuje, zpracovává, uchovává, ochraňuje a prezentuje hmotné kulturní i přírodní dědictví ve sběrné oblasti Hrubého a Ní ... (více)

Kovadlina

Kovadlina

Nádherný a velice výrazný vrchol hlavního hřebene, ze všech stran ohraničen výraznými sníženinami, které tvoří sedlo Peklo (847m) a bezejmenné sedélko se sousedním vrcholem Karkulka (925m). Východní svahy spadají do hlubin Stříbrného údolí, západní svahy do polské doliny ... (více)

Čertova kazatelna

Čertova kazatelna

Horní Čertova kazatelna je rulový skalní útvar s 13m vysokou kolmou jižní stěnou, který svým tvarem připomíná kostelní kazatelnu. Stojíme-li na této vynikající vyhlídkové plošině, jsme vysunuti nad hlubiny spodní a kaňonovité části Račího údolí, které nás uchvátí svými hustými, zčást ... (více)

Vysoký kámen

Vysoký kámen

Další z překrásných vyhlídkových skalisek těchto úchvatných hor. Nalezneme jej v dlouhé SV rozsoše Borůvkové hory (899m). Dominanta osady Horní Hoštice. Na vrchol mohutného skaliska vedou kamenné schody ještě z dob před 2. světovou válkou. Z vrcholu krásný výhled k jihu ... (více)

Borový Vrch

Borový Vrch

Další z výraznějších „ostrovních hor“ Žulovské pahorkatiny. Nachází se nad osadou Žlíbek u Tomíkovic. Nehlubokým sedélkem je oddělen od nedaleké Boží hory (525m), se kterou tvoří tzv. dvojhlavý vrch . Borový vrch je ten bez kostelíku na vrcholu. Zato se zde však nachází pěkn ... (více)

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 29 míst