5 míst
Vodopád na Malé Moravě

Vodopád na Malé Moravě

Výchozím místem je obec Malá Morávka, která se nachází 32 km od Jeseníku. Výužít můžete autobusového spojení z Hanušovic do Králíků, vystoupíte na zastávce Malá Morava, pohostinství. Silniční značení zde ukazuje šipku směr Sklené 4 km, kam se vydáte a přijdete až ... (více)

Nýznerovské Vodopády

Nýznerovské Vodopády

Nádherné a ojedinělé kaskádovité vodopády Stříbrného potoka, pár desítek metrů nad soutokem s Bučínským potokem, asi 2 km nad osadou Nýznerov. Od roku 1965 přírodní památka.Celá oblast kolem vodopádů nás zaujme svým nevšedním charakterem, typickým spíše pro mnohem vyšší poho ... (více)

Jelení studánka

Jelení studánka

Jelení studánka (Hirschbrunnen) leží na hřebenu Vysoké hole ve výšce 1311 metrů, svou polohou náleží k bruntálskému okresu. Vyvěrá zde pramen Stříbrného potoka, což je jedna ze zdrojnic Podolského potoka, který se u Velké Štáhle vlévá do Moravice. Základní informace: U studánky je posta ... (více)

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Území je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Podél toku vede souběžně se žlutou turistickou značkou  naučná stezka Bílá Opava. Řeka překonává výškový rozdíl m ... (více)

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády jsou vodopády v údolí na horním toku říčky Huntavy, asi 1,5 km od vsi Rešov, největší v Nízkém Jeseníku. Říčka zde prochází hlubokým, úzkým kaňonem přes několik vodopádů a kaskád. Území je chráněno jako národní přírodní památka od rok ... (více)

 5 míst