Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 23 míst
Zlatorudné mlýny

Zlatorudné mlýny

Hornický skanzen - se Zlatorudnými mlýny u Zlatých Hor Při cestě ze Zlatých Hor do Ondřejovic, leží malebné Údolí Ztracených štol. Říčka Olešnice zde opouští úzce zaříznutý úsek údolí a po miliony let ukládá zlato do náplavů. Zdejší rýžoviště byla těžena povrchově i hlubinně, tzv. měkkým dol ... (více)

Lesní bar

Lesní bar

Na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor vznikl Lesní bar. Slouží k občerstvení a odpočinku turistů, kolařů nebo jen všem, kdo si vyrazí na procházku. Dřevěné posezení, ohniště, gril, udírna a chlazené cenově dostupné alko i nealko nápoje lákají k posezení v krásné přírodě. My jsme s pejskem vyrazi ... (více)

Balneopark

Balneopark

V lesoparku nad areálem Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku byl v posledních dvou letech vybudován areál s vodními procedurami, který nese název Balneopark. Tento balneopark je v dnešní době světové unikum. Jedná se o síť potůčků, jezírek, vodopádků či brouzdališť, ve ... (více)

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku se řadí k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. První písemná zmínka pochází z roku 1430 (Anthonius Wale). Jeskyně sloužila často jako úkryt, o čemž svědčí četné epigrafické nápisy na stěnách (nejstarší z roku 1519). V letech ... (více)

Jeskyně na pomezí

Jeskyně na pomezí

Jeskyně Na Pomezí jsou největším jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence. Vyznačují se úzkými a místy vysokými chodbami, které se v kříženích rozšiřují v menší dómy. Pro tyto jeskyně jsou typické nátekové ú ... (více)

Šerák - Chata Jiřího

Šerák - Chata Jiřího

Chata Jiřího na Šeráku se nachází na úpatí hřebene Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 1351 m n.m.. Šerák je přirozenou turistickou stezkou k pěším túrám na Vozku, Keprník a pro ty zdatnější i na Praděd. Chata se po celkové rekonstrukci  pyšní 2-3 lůžkovými pokoji, restaurací a moder ... (více)

Městské muzeum Javorník

Městské muzeum Javorník

V podhůří Rychlebských hor najdeme městské muzeum Javorník (  30km od Jeseníku ). Stálá expozice minerálů, Karla Ditterse z Dittersdorfu a historie obce od pravěku po současnost. Jsou zde vystaveny předměty od nejstarších dějin na Javornicku až po ty, které se používaly docela nedá ... (více)

Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum ve Zlatých horách sídlí v historické budově, která byla postavena v roce 1698 rodinou Netwingů ve slohu holandského baroka a byla tak první poštovní budovou ve Slezsku. V této poštovní budově přenocovalo i několik vyznaných osobností, z nejvýznamnější byl císař Josef II, což do ... (více)

Auto moto veterán klub Česká Ves

Auto moto veterán klub Česká Ves

Auto moto veterán klub Česká Ves v AČR byl založen 6. 11. 1998. Klub založilo 14 nadšenců. Vznik klubu inicioval sběratel historických motocyklů Jiří Hauerland. Jedním ze stěžejních cílů Auto moto veterán klubu Česká Ves bylo vybudování muzea historických motocyklů, což ... (více)

Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze se nachází v Priessnitzově rodném domě. Expozice je věnována jak Vincenzi Priessnitzovi tak následnému rozvoji lázeňství v oblasti Jeseníku. Provozní doba: út - pá 12:30 - 17:00 so - ne 10:00 - 12:00 a 12.30 - 17.00 Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti 10,- Kč   ... (více)

Vlastivědné muzeum Jesenicka (Vodní tvrz)

Vlastivědné muzeum Jesenicka (Vodní tvrz)

Historie muzea K založení městského muzea v Jeseníku (dříve Frývaldov) došlo v období mohutné vlny zvýšeného zájmu o regionální vlastivědu na přelomu 19. a 20. století. Podnětem pro zřízení muzea ve Frývaldově se stala výstava „Starý Frývaldov a jeho okolí“(Alt-Freiwaldau und Umgebung), kter ... (více)

Vidnavské mokřiny - chráněná přírodní rezervace

Vidnavské mokřiny - chráněná přírodní rezervace

Přírodní rezervace Vidnavské mokřiny byla vyhlášena 10.4. 1996 nařízením OkÚ Jeseník 96/ŽP/891. Rezervace se rozkládá na ploše 32 ha v nejnižším místě okresu - 222 m nad mořem. Na severu a východě je vymezena státní hranicí s Polskem , na jihu a severozápadě pak cestou a melioračním příkope ... (více)

Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 23 míst