9 míst
Vodopád na Borovém potoce

Vodopád na Borovém potoce

Vícestupňový a víceramenný vodopád najdeme pod Medvědí horou. Jde o nejvyšší vodopád okresu Šumperk (celý vodní útvar s peřejemy překonává výškový rozdíl 14 metrů). Borový potok (někdy též nazývaný Medvědí), na kterém se vodopády nalézají, pramení v sedle mezi Dlouhými Stráněmi a Mravenečníkem v nad ... (více)

Vodopád na Poniklém potoce

Vodopád na Poniklém potoce

Výchozím místem je rozcestník v Koutech nad Desnou - centrum - bus, což je také autobusová zastávka na trase Šumperk - Jeseník. Pokud přijedete vlakem, dovede vás k němu modrá turistická značka, vzdálenost od železniční stanice je 200 m. Od rozcestníku vyrazíto po žluté turistické zn ... (více)

Vodopád na Malé Moravě

Vodopád na Malé Moravě

Výchozím místem je obec Malá Morávka, která se nachází 32 km od Jeseníku. Výužít můžete autobusového spojení z Hanušovic do Králíků, vystoupíte na zastávce Malá Morava, pohostinství. Silniční značení zde ukazuje šipku směr Sklené 4 km, kam se vydáte a přijdete až ... (více)

Nýznerovské Vodopády

Nýznerovské Vodopády

Nádherné a ojedinělé kaskádovité vodopády Stříbrného potoka, pár desítek metrů nad soutokem s Bučínským potokem, asi 2 km nad osadou Nýznerov. Od roku 1965 přírodní památka.Celá oblast kolem vodopádů nás zaujme svým nevšedním charakterem, typickým spíše pro mnohem vyšší poho ... (více)

Jelení studánka

Jelení studánka

Jelení studánka (Hirschbrunnen) leží na hřebenu Vysoké hole ve výšce 1311 metrů, svou polohou náleží k bruntálskému okresu. Vyvěrá zde pramen Stříbrného potoka, což je jedna ze zdrojnic Podolského potoka, který se u Velké Štáhle vlévá do Moravice. Základní informace: U studánky je posta ... (více)

Vysoký vodopád

Vysoký vodopád

Vysoký vodopád je název pro vodopád nalézající se na toku Studeného potoka v Jeseníkách 3 km severně od chaty Švýcárna na území Slezska, kde překonává na krátké vzdálenosti výšku z 1018 až k 990 m n. m. Celkově má výšku 28 m. Před rokem 1880 měl výšku 45 m a voda ... (více)

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Území je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Podél toku vede souběžně se žlutou turistickou značkou  naučná stezka Bílá Opava. Řeka překonává výškový rozdíl m ... (více)

Vodopád a kaskády Vražedného potoka

Vodopád a kaskády Vražedného potoka

Vodopád je na přítoku Vražedného potoka ( u Obřích skal ) a není od silnice moc vidět. Stále po toku ale bude stěna patrnější a větší. Nečekejte Niagáru , ale poetika a romantika Vás mile překvapí. Vodopád není souvislý, jde o tok pár potůčků pře srázy, schody a skluzavku . Není tolik kolmý ... (více)

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády jsou vodopády v údolí na horním toku říčky Huntavy, asi 1,5 km od vsi Rešov, největší v Nízkém Jeseníku. Říčka zde prochází hlubokým, úzkým kaňonem přes několik vodopádů a kaskád. Území je chráněno jako národní přírodní památka od rok ... (více)

 9 míst