Chata Kamzík
Galerie
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
 Mapa
Reklama

Chata Kamzík

Chata leží v pěkné oblasti Jeseníků, 18 km od okresního města Šumperk. Nádherná příroda Vás vyláká na vycházky, houbaření, jízdě na horském kole a dalším aktivitám. Většina návštěvníků si nenechá ujít možnost návštěvy nejatraktivnějších míst Jeseníků. Ubytovací kapacita rekr. zařízení Kamzík je 58 osob. Ve vzdálenosti 2500 m od chaty je Skřítek - východisko na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku, zříceninu Rabštejn a na Rešovské vodopády v Nízkém Jeseníku. Národní přírodní rezervace rozsáhlého vrcholového Rašeliniště Skřítek o výměře 166,7 ha má tundrový charakter. Další z možností je vycházka na Ztracené kameny (1250 m n.m.), Zelené kameny a Smrčinu. Okolí nabízí možnost využití cvičné skály Malého a Velkého Rabštejnu. Malý Rabštejn skýtá minimálně 10 cest pro začátečníky i pro pokročilé lezce, Velký Rabštejn minimálně 35 cest. Pro lezce je tato oblast dostatečným vyžitím.

Sportovní vyžití u chaty: můžete si zapůjčit badminton, míč na fotbal, nohejbal, volejbal, nedaleko chaty je hřiště s umělým povrchem, kousek taktéž minigolf. V zimním období jsou pár kroků od chaty 2 sjezdařské svahy, jeden menší, jeden větší s nočním lyžováním. Na sedle Skřítek začínají 4 okruhy běžkařských tratí.

Poskytované služby
Parkoviště otevřené | Restaurace

Horská chata Kamzík se nachází cca. 20km od Šumperku, pod sedlem Skřítek. K chatě je možno přijet pohodlně autem po silnici I. třídy č.11. Např. z Brna doporučujeme nejpohodlnější (i časově) cestu po dálnici Brno-Prostějov-Olomouc-Mohelnice-Zábřeh na Mor.-Šumperk a odtud směr Opava–Ostrava. Po výjezdu ze Šumperka stále po silnici č.11, asi po 12km. projedete obcí Sobotín a po malé chvíli začnete stoupat do lesních serpentin ze kterých asi po 4km v levotočivé zatáčce odbočíme vpravo, těsně za chatu Ztracenku. Po vjezdu do Klepáčova (zespod) nás najdete po cca 600m, 70m. před dřevěným kostelíkem Jana Nepomuckého. Vlakové nádraží je v Šumperku, Sobotíně a v Rýmařově, odkud se autobusem dostanete k zmiňované chatě Ztracena a následně k naší chatě. Autobusové nádraží je v Šumperku a Rýmařově. Cesta ze Šumperku trvá přibližně 20 minut.

Součástí hl. budovy je pohostinství s barem, krbem a vaříme zde dobrou, převážně českou kuchyni. K ubytování nabízíme ve vymezený čas stravování a to: snídaně, polo nebo plnou penzi.

 Kontaktní informace
Kontakt
+420777237197
WWW