Chata Orlí Vrch
Galerie
0%
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
 Mapa
Reklama

Chata Orlí Vrch

Chata Orlí vrch na Rejvízu je zároveň farmou hospodařící v nádherné, ale drsné krajině hrubého Jeseníku na nahorní plošině osady Rejvíz v nm.v. 772 m. Na farmě máme koně, ovce, kozy, slepice, divoká a domací prasata, která chováme alternativním způsobem ve volné přírodě a zároveň se zabýváme také výrobou kozich sýru. Rejvíz označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách je ideálním místem pro Vaši klidnou dovolenou. Horská osada Rejvíz leží na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů a je velmi vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky, houbaření, popř. i nenáročné sjezdové lyžování, je dobrým východiskem pro výlety do dalších jesenických středisek.Na Rejvíze se nachází řada přírodních skvostů. Národní přírodní rezervace Rejvíz je největším moravským rašeliništěm o rozloze 396.63 ha. V roce 2005 byl Rejvíz vyhlášen vesnickou památkovou zónou - s ohledem na dochovanou dřevěnou lidovou architekturu převážně z 19. století, roubený dům se svisle bedněným štítem a vyřezávanými barevnými šambránami kolem oken.Na Rejvízu začíná nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex v Jeseníkách a celá lokalita se vyznačuje jedním z nejčistších ovzduší v České republice. Chata Orlí vrch byla vybudována v roce 1956 jako objekt rozhlasového vysílače, který byl v roce 1998 přebudován na penzion. Nachází se v severovýchodní části osady Rejvíz, mimo hlavní komunikaci, přímo na kótě vrcholu kopce Orlí vrch v 772 m.n.m, uprostřed velkého oploceného zalesněného pozemku. V tomto areálu je vybudováno hřiště pro volejbal nebo tenis, parkoviště, ohniště s posezením a venkovní stolní tenis. V přízemí penzionu je velká společenská místnost s kapacitou čtyřiceti míst, která slouží zároveň jako jídelna a televizní místnost. Sedm pokojů poskytuje maximální ubytovací kapacitu pro 34 osob, další navýšení ubytovací kapacity o 30 míst je možné v chatkách vzdálených od objektu cca 100 m. V celém objektu penzionu je zákaz kouření, mimo vyhrazený prostor.

Pro všechny milovníky krásných a ušlechtilých zviřat nabízíme vyjížďky na koních nebo vodění koní v překrásné panenské přírodě v okolí Rejvízu. V letním období se nabízí nepřeberné množství turistických výletů do blízkého i vzdáleného okolí, od nenáročných tras až po ty opravdu náročné.V zimě je náhorní plošina kolem Rejvízu vhodným terénem zvláště pro běžecké lyžování.Pro ty co dávají přednost sjezdovému lyžování, je nejbli

Poskytované služby
Domácím zvířatům vstup povolen | Nekuřácký objekt | Parkoviště otevřené

K ubytovacím službám je standardně poskytována polopenze. Po domluvě zajistíme plnou penzi popř. jinou formu stravování včetně diety. Na zvláštní přáni připravíme specialitu Orlího vrchu, a tím je pečené sele nebo jehně se zeleninovým salátem.

 Kontaktní informace
Kontakt
+420739011421,+420604234352
WWW