Středisko Maya
Galerie
0%
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
jídelna
společenská místnost
areál koupaliště
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
 Mapa
Reklama

Středisko Maya

Středisko Maya leží na samotě, asi 2,5 km od městečka Zlaté Hory v Jeseníkách. Je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Obklopeno ze tří stran lesem a z jedné loukou, nachází se v jednom z ekologicky nejčistších míst České republiky. O jedinečnosti zdejšího prostředí svědčí také fakt, že ji odborníci evidují jako oblast pro léčení respiračních nemocí. Středisko je především vhodné: pro školní výlety, pobyty škol v přírodě, lyžařské zájezdy apod., pro rekreaci větších kolektivů - firemní akce, vzdělávací kurzy a školení, pro všechny, kdo touží po soukromí a klidném prostředí, pro pobyty skupin rodičů s dětmi. Areál samotný tvoří: Chata: 11 pokojů o celkové kapacitě 42 míst (možnost rozšíření o přistýlky 52 míst), Chatky: 20 chatek o celkové kapacitě 80 míst (každá chatka je pro 4 osoby), Vodní nádrž: ke koupání v létě, v zimě k bruslení (součást střediska), Lyžařský svah s vlekem: o délce 240 m; pro školy lyžování; vhodný i pro boby (součást střediska). V areálu se nachází společenská místnost („klub“): místnost pro 30 - 40 osob s minibarem, výčepním zařízením a možností zakoupení občerstvení, TV, SAT, DVD (pro školení a podobné akce - vybavení pro reprodukci a projekci). Dále potom 2 učebny: místnosti vhodné pro kurzy, školení a pro výuku dětí na školách v přírodě. Každá z místností o kapacitě 18 míst a je vybavena školními lavicemi s židlemi a tabulí.

Areál chaty: dvě ohniště, ruské kuželky, dvě sportovní hřiště (vhodná pro volejbal, vybíjenou, fotbálek), vodní nádrž ke koupání v létě, lyžařský vlek střední náročnosti vhodný pro školy lyžování, lyžařské kurzy (lyžařská zařízení pro náročné lyžaře lze využít sjezdovky ve Zlatých Horách, Dolním Údolí nebo na Pradědu). Možnost zapůjčení sportovního vybavení (míče, švihadla, lana, lyže s vázáním, horská kola), billiard, p

Samotné okolí areálu nabízí množství příjemných procházek. V letním období lze také využít značené cyklistické i turistické stezky nebo jen tak využít čas procházkami lesem, sbíráním borůvek, malin, hub apod. V zimě je možno využít lyžařského vleku střediska nebo nabídky řady lyžařských středisek v okolí. Pro běžkaře jsou zde upravované kilometry běžkařských tratí.

Společenská místnost (jídelna): místnost pro 80 – 100 osob využívaná jako prostor pro stravování či společenská místnost využívaná za nepřízně počasí především většími kolektivy.

 Kontaktní informace
Kontakt
Pan
+420 731701322
WWW